Přejdi na obsah
  • Zprávy
  • Tištěný infáček do Vašich schránek
  • Firmy na Slánsku
  • Ceník inzerce
  • Kontakt

Slánský Infáček

Váš internetový deník a tištěný měsíčník pro Slánsko, Kladensko a Lounsko.

Slánský Infáček
Slánský Infáček
Menu
  • Aktuálně
  • Kultura
  • Sport
  • Krimi
  • Komiks
  • Tipy na výlet
  • Staré pohlednice
  • Střípky historie
  • Komerční
Menu

Jarní bilance SK Slaný: úspěšná sezóna s bronzovou tečkou

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X / Twitteru
Sport  |  08.06.2025

I když soutěžní ročník ještě nekončí, SK Slaný si už může definitivně zhodnotit své působení ve 4. lize skupiny B. Díky předčasnému ukončení sezóny kvůli odstoupení Českého Brodu se klub může ohlédnout za jarní částí, ve které odehrál 14 zápasů a získal solidních 25 bodů. Celkový zisk 53 bodů mu vynesl skvělé třetí místo v konečné tabulce, což znamená zlepšení oproti loňskému ročníku. I přes zdravotní komplikace klíčových hráčů se tým může pyšnit kvalitním skóre i dobrými výkony, které jsou příslibem do příští sezóny.

                       Jaro 2025 – muži A SK Slaný – 4. liga, sk. B

Jarní sezónu popsal Milan Šúr, vedoucí slánského mužstva: „Ještě není úplný konec soutěžního ročníku v divizi, ale v SK Slaný si jej už nyní můžeme shrnout, neboť pro nás už vlastně soutěž skončila o jeden týden dříve. Příčinou je odstoupení Českého Brodu, se kterým jsme se měli střetnout právě v posledním kole soutěže. Na jaře jsme tedy odehráli 14 zápasů, ve kterých jsme 7x zvítězili, 4x zápas skončil remízou a 3x jsme byli poraženi. Získali jsme tak v jarní části 25 bodů (na podzim 28). Naše jarní skóre je aktivní 29:18 (podzim 27:17). Celkově tedy v soutěži zisk 53 bodů při skóre 56:35 nám bez ohledu na výsledky našich soupeřů v posledním kole vynesl v konečné tabulce skvělé 3. místo. Oproti loňskému ročníku tedy dochází k posunu o jedno místo v tabulce.

     Na vstřelených brankách v jarní části se podílelo hned 12 hráčů. Nejvíce branek vstřelil Nádeníček (5) a zde musíme podotknout, že mu k tomu stačilo pouhých šest zápasů, neboť další starty mu znemožnilo poranění kotníku, které si přivodil při tréninku. Po čtyřech brankách dali Pospíšil a Javorek a třikrát do černého pálili Marhoul a Pavlík. Následují je Balšánek, Herčík a Kafka se dvěma brankami. Po jedné brance přidali Vovk, Dejčmar, Březina a Kostka.

     Do jarních mistráků nastoupilo 23 hráčů. Nejvíce minut odehrál pospíšil, dále Vovk, Pavlík a Kostka. Trojice hráčů Balšánek, Březina a Javorek chyběla v jediném utkání. V brance nastoupil 11x Trojan a 3x Sedlák, který se v úvodu jara potýkal se svalovým zraněním. Svým kolegům v brance pak v pěti zápasech kryl záda dorostenec Dudáček, do hry však nezasáhl.

     Během jarní části soutěže byli naši hráči poměrně málo napomínáni rozhodčími, neboť ti nám ve čtrnácti zápasech udělili pouze 17 žlutých karet. Hned osm zápasů jsme odehráli bez karetního napomenutí. Čtyři žluté karty dostal Javorek, tři Balšánek a dvě napomenutí si odnesli Vovk a Pavlík. V pomyslné soutěži slušnosti bychom tak pravděpodobně stáli také na předních místech a nic na tom nemění ani vyloučení trenéra Veselého při vypjatém utkání v Sokolově.

     Nepovedl se nám závěr jarní části, kdy jsme doplatili na poměrně úzký hráčský kádr. Zranění Nádeníčka, který do hry nemohl 8 zápasů, Dejčmar šest a poslední 3 kola také Marhoul bylo pro nás fatální. Do hry se ale dostal po operaci plně doléčený Sváta a z B mužstva také Herčík. V samotném závěru rovněž po operaci kolene nastoupil také Lehner. Nyní mají naši hráči pauzu a realizační tým trenéra Jiřího Veselého ve spolupráci s výborem SK Slaný pracuje na rozšíření úzkého kádru, na jeho zkvalitnění a posílení, od čehož všichni očekáváme v příští sezóně ve 4. lize další herní a výsledkový posun.“

 

Partneři

Nejnovější zprávy

Fotografie pro pohlednici pořízena někdy mezi červnem a červencem 1934, jak informuje transparent. Již jen Grand hotel, s vinárnou, lázněmi a s parfumerií s holírnou a česáním dam.

STŘÍPKY HISTORIE: Grandhotel Slaný a příběh jeho zrodu



Slánský tuplák přináší hudbu, pivní speciály a atrakce: Kompletní přehled letošní akce



Modernizace kladenské nemocnice pokračuje, vznikne nová kuchyně a jídelna