Komiks pověstí ze Slaného získal cenu v soutěži

Redakce - 20.04.2024
Kategorie: Kultura

Turistické informační centrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu za publikaci Bylo X Nebylo?! Komiksové legendy ze Slaného a Slánska. Ta byla vydána v počtu 500 kusů. V budoucnu by ji mohli dostávat prvňáčci. 

V rámci galavečera soutěže TURISTPROPAG ocenila odborná porota komiksovou publikaci slánského Infocentra Pod Velvarskou branou. Ta soutěžila v kategorii Tištěné propagační letáky určené pro děti nebo rodiče a získala zvláštní cenu České unie cestovního ruchu.

TURISTPROPAG je soutěžní přehlídka turistiko-propagačních materiálů v českém jazyce, angličtině a v jazycích zemí Visegrádské skupiny. Také je součástí veletrhu cestovního ruchu v Lysé nad Labem,“  vysvětlila vedoucí infocentra Zoja Kučerová.

Oceněná publikace Bylo X Nebylo?! Komiksové legendy ze Slaného a Slánska je komiksovým zpracováním sedmi vybraných pověstí a legend z okolí města. Autory komiksů jsou Tomáš Kopecký, Foxter, Jan Gruml, Tomáš Zelenka, Jakub Cenkl a Filip Boryan.

Publikace vyšla v nákladu pouhých 500 kusů. „Říkali jsme si, že bychom udělali dotisk a dávali ho prvňáčkům jako dárek na uvítání do školy. Ten komiks je pro tu mladou generaci je asi smysluplnější než klasická tištěná publikace,“ prozradil místostarosta Radek Vondráček.

Vítěze soutěže vybrala porota složená z expertů v oblastech cestovního ruchu, designu, stylistiky, grafiky a novinařiny z více jak 200 materiálů podporujících cestovní ruch.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný