Kumpánova zahrada bude mít Terasu, novou italskou restauraci

Redakce - 26.05.2024
Kategorie: Aktuálně

Nová restaurace v Kumpánově zahradě dostane název „Terasa“. Lákat chce na italskou pizzu z kamenné pece na dřevo a kvalitní místní suroviny. Kromě posezení chystá i rozvoz.

Město Slaný pronajalo prostor v Kumpánově zahradě pod Zámečkem společnosti HS-LÍPA s.r.o. Radka Hermanna a Tomáše Snopa. Na ploše 100 m2 tu vznikne restaurace italského typu. „Měla by být z moderních kontejnerů. Kapacita bude 26 míst uvnitř a plus se počítá zhruba kolem 50 ve venkovních prostorách,“ prozradil starosta města Martin Hrabánek.

Majitelé Terasy mají spolu již jednu vyhlášenou pizzerii v České Lípě. Nabídka ve Slaném se jí bude hodně podobat. Zaměří se hlavně na kvalitní pizzu, ale jídelní lístek doplní ještě 2-3 jídla dle sezónnosti. „Nalákat chceme na to, co ve Slaném chybí – kamenná pec na dřevo, která dodává našim pizzám nezaměnitelnou chuť a aroma, kvalitní suroviny, prostředí uprostřed zeleně v blízkosti dětského hřiště a mini golfu,“ uvedl Tomáš Snop.

Myšlenka otevřít restauraci v Kumpánově zahradě se zrodila už na začátku novodobé historie parku. „Během slavnostního otevření Kumpánovy zahrady bylo zřejmé, že zde chybí kvalitní prostor s občerstvením,“ shodují se majitelé.

Název vznikl podle dřevěné terasy a symboliky, která se v ní odráží. „Každá zahrada má svou terasu, místo, kde se lidé setkávají u dobré kávy, vína, jídla. Na terase se lidé dobře baví a jsou uprostřed zeleně,“ vysvětlil Radek Hermann.

Restaurace bude nabízet kromě posezení a služby jídla s sebou také rozvoz po Slaném a okolí. Pokud se tu budou péct pizzy jako ve vyhlášené restauraci v České Lípě, může to být pro místní gastro silná konkurence.

Nájemce bude mít podle smlouvy za povinnost i otevírat a zavírat park, starat se o místní záchodky nebo půjčovat sportovní vybavení. Smlouva s městem je platná na dobu 10 let. Přesné datum otevření restaurace bude včas oznámeno.