Lidl chce ukončit nepříjemnosti s bezdomovci demolicí objektu

Redakce - 06.05.2024
Kategorie: Aktuálně

Areál bývalých skladů Merx a budoucího marketu Lidl se stal nouzovým domovem pro bezdomovce. Už několikrát zde hořelo. Společnost Lidl plánuje demolici objektů, aby do budoucna podobným situacím zabránila. 

Opuštěné budovy v Dražkovické ulici ve Slaném si oblíbili lidé bez domova, kteří je využívají jako dočasné ubytování. Jen za poslední měsíce tu několikrát hořelo. 2. května likvidovali hasiči požár v areálu dokonce dvakrát krátce po sobě. Situace znepříjemňuje bydlení lidem v okolí.

O nepříjemné situaci v areálu v Dražkovické ulici víme a velmi nás mrzí, že negativně ovlivňuje obyvatele v okolních ulicích. Situaci jsme se snažili několikrát řešit a různými způsoby objekt zabezpečit. Bohužel to nikdy nevydrželo dlouho a lidé bez domova se vždy do něj znovu dostali. Proto jsme se rozhodli objekt znovu lépe zabezpečit a poté zajistit demolici,“ řekla Eliška Froschová Stehlíková, vedoucí firemní komunikace Lidlu s tím, že přesné datum zbourání zatím nemůže uvést.

Podobně se vyjádřila i k výstavbě marketu. Zatím prý není daný termín. Informaci o zrušení záměru, která se objevila na sociálních sítích, nepotvrdila. Faktem je, že v seznamu, kde Lidl nabízí nemovitostí na prodej, pozemek ve Slaném není.