Na Kladensku opět řádí falešný bankéř

MJ - 27.03.2024
Kategorie: Aktuálně

Policisté prověřují případ podvodu, kdy se zatím neznámý podvodník vydával za falešného bankéře. Poškozená 52letá žena přišla díky podvodníkovi o nemalé peníze.

Postup podvodníků blíže popisuje mluvčí středočeské policie Michaela Richterová: „Ženu telefonicky kontaktoval muž, který se vydával za zaměstnance banky. Poškozené sdělil, že si na pobočce jejich banky měla sjednat spotřebitelský úvěr ve výši 250 tisíc korun. Když žena uvedla, že u této banky žádný účet vedený nemá, tudíž si zde ani nesjednala úvěr, falešný bankéř ženu upozornil, že se zřejmě jedná o podvod a bude ji kontaktovat zaměstnanec z její banky a celou situaci s ní vyřeší. To se skutečně stalo… Zanedlouho poškozenou kontaktoval druhý bankéř, který ženě oznámil neoprávněný přístup do jejího bankovního účtu a doporučil jí, aby peníze vybrala na pobočce. Žena tak ze strachu učinila a vybrala částku 300 tisíc korun. Falešný bankéř pak ženu po telefonu nasměroval k bitcoinmatu, ochotně jí instruoval, jak tam vložit peníze a následně poté, až bude doma, aby nafotila občanský průkaz a stvrzenky od vkladu do bitcoinmatu.“

Poškozená žena přišla díky své důvěřivosti o částku tři sta tisíc korun. Až příliš pozdě jí došlo, že se stala obětí podvodu, a oznámila to na policii.

Kladenští policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Pachateli v případě dopadení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Postupy těchto falešných bankéřů nejsou jediným podvodem, který nyní kladenští policisté řeší. Časté jsou i velmi dobře propracované nabídky na výhodné zhodnocení a investování finančních prostředků. Důvěryhodné vystupování už k investici zlákalo nejednoho poškozeného.

Na vlastní kůži to poznala i 37letá žena z Kladenska. Tu telefonicky kontaktoval podvodník, který nabízel, že jí s investováním pomůže. „Podmínkou bylo vložení peněz přes směnárnu, což poškozená několikrát dle instrukcí provedla. Dále si měla založit účet, který po nějaké době přestal být aktivní a podvodníkům se zpětně nedalo dovolat. Žena takto přišla o více než 300 tisíc korun,“ uvedla Richterová.

 

Zdroj obr.: PxHere