Přejdi na obsah
  • Zprávy
  • Tištěný infáček
  • Firmy na Slánsku
  • Ceník inzerce
  • Kontakt

Slánský Infáček

Váš internetový deník a tištěný měsíčník pro Slánsko, Kladensko a Lounsko.

Slánský Infáček
Slánský Infáček
Menu
  • Aktuálně
  • Kultura
  • Sport
  • Krimi
  • Komiks
  • Tipy na výlet
  • Staré pohlednice
  • Střípky historie
  • Komerční
Menu

Slaný jde na věc: zastupitelé otevřou rozpočet, bydlení i prodej historické sýpky

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X / Twitteru
Aktuálně  |  23.03.2026

Slaný čeká další důležité zastupitelstvo. Ve středu 25. března od 16 hodin se v Městském centru Grand sejdou zastupitelé, aby řešili peníze, bydlení i městský majetek. Na programu je mimo jiné i prodej barokní sýpky, který může vzbudit větší debatu.

Jednání začne tradičně – organizačními body a prostorem pro občany. Pak už půjde do tuhého. Velkým tématem bude projekt Bydlení Háje – II. etapa, kde se bude řešit, za jakých podmínek a komu se budou byty prodávat.

Na stole bude také změna územního plánu, která má město přiblížit novým standardům. Ve školství se otevře téma mateřské školy ve Vítězné ulici a peněz pro dětské skupiny, které město musí dočasně předfinancovat.

Silná bude i ekonomická část. Zastupitelé projednají rozpočtová opatření, přijetí dotací, darů i pojistných plnění. Řešit se bude také víc peněz pro hasiče, sportovní halu i slánský sportovní klub.

Do hry vstupuje i nemocnice. Město má rozhodnout o financování projektů včetně digitálního portálu pro sdílení dat a zřízení kontokorentního účtu.

A pak je tu majetek. Kromě prodeje stavebního pozemku se bude řešit i odprodej historické barokní sýpky. Právě tenhle bod může vyvolat největší pozornost veřejnosti.

Závěr bude patřit diskusi a interpelacím. Podle radnice z minulého jednání nezůstaly žádné nevyřízené dotazy.

Jedno je jisté – tohle nebude jen formalita. Rozhodnutí, která ve středu padnou, se do budoucna ve Slaném dost projeví.

Partneři

Nejnovější zprávy

Slánský okruh už zítra zaplní náměstí historickými vozy



Na Slánsko dnes míří velmi silné bouřky. Platí výstraha ČHMÚ



Motorkáři ze Slaného jedou pro děti. Sbírka už překonala první cíl