Slaný má novou aplikaci, zlepší informovanost i komunikaci s občany

Redakce - 23.04.2024
Kategorie: Aktuálně

Město Slaný spouští novou aplikaci „Slaný“, která má sjednotit a zlepšit komunikaci s občany i místními podnikateli. Obsáhne novinky z úřadu i z kulturního dění, online rezervace, parkování, jízdní řády i hlášení závad. Aplikace je od 23. 4. volně ke stažení na Apple Store a Google Play.

Jedná se o mobilní městskou aplikaci, kde jsou novinky, úřední deska, kalendář akcí, parkování, online objednání na úřad, zpravodaj Slánská radnice, kontakty na úředníky nebo hlášení podnětů a závad. „Pokud objevíte ve městě jakýkoliv nedostatek, tak ho můžete vyfotit a začne se to okamžitě řešit na příslušném odboru. O průběhu řešení budete informováni prostřednictvím notifikací na svém telefonu,“ slibuje mluvčí úřadu Lucie Krčková.

Aplikace je vázána na webové stránky města. „Najdete tu cokoliv nového, co se zobrazí v aktualitách, je tu možnost rychlého a spolehlivého vyhledávání. Kalendář akcí je navázán na infocentrum a je možné jednotlivé akce filtrovat a propisovat do vlastního kalendáře. Navíc tu jsou i akce města typu setkání s občany,“ vysvětluje Lucie Krčková, a dodává: „Jakmile se tu něco nového objeví, uživatelům přijde notifikace, takže budou občané lépe informovaní.

Součástí jsou i jízdní řády linek MHD napojených na PID. Je tak možné z mobilu sledovat případná zpoždění spojů.

Ke stažení jsou tu k dispozici veškeré formuláře dostupné k vyřizování konkrétních událostí na úřadu. Ty by časem mohly mít formu elektronického podání, ale na tom se teprve pracuje.

Do budoucna se plánuje aplikaci dále rozšiřovat. „Určitě parkování, mapy se seznamem sportovišť a dětských hřišť, kde časem přibydou webové stránky sportovišť a fotky. Chceme se i více zaměřit na podnikatele, bude tu seznam podnikatelů, novinky z živnostenského odboru, formuláře, aby tu našli vše, co potřebují,“ prozradila Krčková.

Aplikace Slaný má nahradit dříve využívané externí aplikace typu Moje obec, Munipolis nebo Lepší místo. „Dříve jsme používali aplikace, které nepatřily městu. Výhoda této aplikace, kromě toho že je zaměřená na výrazně více věcí, tak je to, že už je to naše aplikace,“ řekl starosta Martin Hrabánek.

Nové řešení dodala společnost Eternal, která nasbírala bohaté zkušenosti s aplikacemi pro České Budějovice, Mělník, Říčany nebo Kolín.