Slaný pracuje na nové koncepci parkování

Redakce - 02.06.2024
Kategorie: Aktuálně

Počet motorových vozidel ve Slaném se za posledních 5 let zvýšil přibližně o 14 %. Město proto připravuje ucelenou koncepci parkování. K tomu zřízená pracovní skupina se jako první zaměřila na oblast sídliště Dolíky. 

Víme, že doprava a parkování nejsou ve Slaném vyhovující vzhledem k požadavkům ze strany obyvatel a k velikosti veřejného prostoru. Založili jsme proto pracovní skupinu, která se bude parkování ve městě intenzivně věnovat,“ uvedl místostarosta Pavel Rubík.

Tým složený ze zástupců vedení města, vedoucích některých odborů, městské policie, městských architektů a také zástupců odborné veřejnosti. „Předmětem pracovního setkání skupiny je řešení parkování jako celku. Není žádoucí přestavět všechny plochy, kde nyní občané parkují, na parkovací místa. Bavíme se o možnostech zjednosměrnění ulic, zvýšení bezpečnosti při přecházení, zatraktivnění stávajících ploch apod.,“ nastínil možnosti řešení starosta Martin Hrabánek, který je jedním z členů skupiny.

Jako první se pracovní skupina zaměřila na oblast sídliště Dolíky, a to především na parkování před bytovými domy v Rabasově, Smetáčkově a Mírové ulici. Zabývala se i možností rozšíření využívaného parkoviště ve Vikově ulici směrem k vlakovému nádraží.

Počet aut v ulicích města roste a zatím se nezdá, že by se měl zastavit. Už nyní připadá na každých 10 obyvatel Slaného přibližně 7 motorových vozidel. Městu ale chybí ucelená koncepce návrhů a opatření ke zlepšení situace. A právě takový dokument pod názvem „Politika parkování“ má být výsledkem činnosti pracovní skupiny.

O výsledcích, konkrétních úpravách a veřejných projednáních budeme průběžně informovat,“ řekla mluvčí úřadu Lucie Krčková.