Tipy, kde si užít den dětí ve Slaném a okolí

Redakce - 23.05.2024
Kategorie: Tip na výlet

Na Mezinárodní den dětí se po celém Slánsku koná řada zajímavých akcí. Připravili jsme pro vás několik tipů, kde  strávit pohodové rodinné odpoledne a oslavit s dětmi jejich svátek. Přímo ve Slaném bude hned několik dětských dnů a další se konají v blízkém okolí. 

Slaný – letní kino (25. 5.)

Dům dětí a mládeže Ostrov organizuje už tuto sobotu od 14 do 18 hodin dětský den v letním kině Slaný. Celé odpoledne se ponese v duchu Toy Story. Děti mohou pomoci zachránit Rakeťáka Buzze a přitom se dobře pobavit. Hrací karta bude navíc slosovatelná. Přijde i kouzelník, v tomto případě kouzelnice Renata, vystoupí Dětská scéna nebo malé orientální tanečnice. Doprovodný program zajistí Hvězdárna Slaný, zábavná stanoviště, malování na obličej a ve finále parádní tombola. Vstupné bude pro děti od dvou let 100 Kč za hrací kartu.

Slaný – Hvězdárna Jaroslava Trnky (6. 6.)

Dětský den na hvězdárně bude spojen s uvítáním nového dalekohledu Buřt ve Slaném, které proběhne 6. června od 16 hodin. Pro děti tu budou připraveny tvůrčí dílny. Na zahradě hvězdárny bude stát mobilní planetárium, kde budou po půl hodině probíhat různé pořady. Návštěvníci budou moci potkat i astronauta.

Slaný – atletický stadion (8. 6.)

Víceúčelová sportovní hala Slaný uspořádá sportovní dětský den v sobotu 8. 6. od 9:00 do 12:30. Jeho součástí bude výstava hasičských, popelářských, historických a policejních aut. Nebudou chybět soutěže z hokeje, basketbalu, fotbalu, atletiky a florbalu. Atmosféru dobarví hudba, bublinová show, balónkový animátor, malování na obličej, skákací hrady, bubble fotbal, spikeball a oblíbená hasičská pěna na závěr.

Svátek dětí se bude slavit i v okolních obcích a městech.

Hobšovice (25. 5.)

V Hobšovicích na hřišti bude dětský den už 25. května od 14 hodin. Bude tu probíhat letní vtipná hudebně – zábavná show plná smíchu, písniček, soutěží. Fešák Píno & Friends přiveze velkou nanukovou show. Atrakce doplní skákací hrad, trampolína, malování na obličej a různé hry a soutěže.

Smečno (2. 6.)

Město Smečno uskuteční den dětí 2. června od 13:30 na louce u Vojenského skanzenu Smečno. Na programu bude indiánská show a rodeo show, děti si budou moci nechat udělat třpytivé tetování a vydovádět se na skákacím hradě. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sportovní haly ZŠ Smečno.

Stochov (2. 6.)

Kdo miluje Tlapkovou patrolu, neměl by vynechat dětský den na Mírovém náměstí ve Stochově, který proběhne 2. června od 14 do 17 hodin. Tematická akce nabídne hodinový zábavní pořad na téma oblíbeného dětského seriálu. Pro malé návštěvníky bude na programu i divadelní pohádka BROUHÁDKA, soutěžní stanoviště, balonková dílna a atrakce jako balonkový bazének nebo skákací hrad. To vše doplní hasiči se svojí technikou.

Tuřany (9. 6.)

Místní spolek Hejkal pořádá 9. června od 14 hodin v areálu Restaurace U Jezírka dětský den s Honzou Ladrou. Na místě potkáte Tlapkovou patrolu, Myšáka Edu, Žabáka Standu a Bobíka z Bohušovic. Děti se zabaví na stanovištích, kde za úkoly dostanou kačky směnné za odměny v obchůdku. Vystoupí tu mažoretky, skauti a záchranné složky. Po celou dobu akce bude k dispozici nafukovací labyrint a na závěr přeletí nad prostorem letadlo a snese dětem na zem déšť bonbonů.