Turistická sezóna regionu Kladensko-Slánsko začne ve Slaném

Redakce - 22.04.2024
Kategorie: Aktuálně

Letošní první komentovaná vycházka po Slaném otevře sezónu nejen ve městě, ale v celém regionu Kladensko-Slánsko. Účastníci se dozví něco o historii i nejmodernější stavbě města v nově vznikající čtvrti Na Hájích. Akce je pro všechny zdarma. 

V sobotu 27. dubna 2024 odpoledne zahájí Infocentrum Pod Velvarskou branou turistickou sezónu roku 2024. Komentovaná vycházka po městě s průvodci zavede návštěvníky k lesoparku Háje.

Tento rok je pro naše infocentrum výjimečný tím, že nezahajuje pouze turistickou sezónu u nás, ale v celém regionu,“ říká Zoja Kučerová, vedoucí infocentra zastupující město v Destinační agentuře. „V rámci Destinační agentury Kladensko-Slánsko se snažíme podporovat akce přispívající k rozvoji cestovního ruchu a propagovat méně známá místa,“ doplňuje Radek Vondráček, místostarosta Slaného.

Účastníci vycházky „Pojďte s námi do Na Háje“ se sejdou ve 14 hodin před Infocentrem Pod Velvarskou branou. Poté se vydají na vycházku směrem k lesoparku. První zastavení čeká turisty na Hlaváčkově náměstí, kde průvodce přiblíží historii bývalého sirotčince, domova důchodců a hospodářské školy. Trasa prohlídky bude pokračovat směrem k hudební škole, nemocnici a vilové čtvrti. Akci zakončí povídání o 1. Základní škole Na Hájích a zastávka u nové sportovní haly.

Dalšími zajímavými místy, o kterých budou průvodci při vycházce povídat, jsou letní kino, vodojem, lesopark Háje, místní flóra, hudební altánek a Tyršův kámen. Chybět nebudou ani zajímavosti o městě.

„Jedná se o skvělou příležitost pro všechny, kteří chtějí strávit odpoledne aktivně a zároveň se dozvědět něco nového o našem krásném městě,“ doplňuje organizátorka akce Kristýna Beránková.

Vstupné na prohlídku je zdarma a předchozí registrace není nutná.