Přejdi na obsah
  • Zprávy
  • Tištěný infáček do Vašich schránek
  • Firmy na Slánsku
  • Ceník inzerce
  • Kontakt

Slánský Infáček

Váš internetový deník a tištěný měsíčník pro Slánsko, Kladensko a Lounsko.

Slánský Infáček
Slánský Infáček
Menu
  • Aktuálně
  • Kultura
  • Sport
  • Krimi
  • Komiks
  • Tipy na výlet
  • Staré pohlednice
  • Střípky historie
  • Komerční
Menu

Výhružné e-maily již ohrožují i základní školy na Kladně, došlo i k evakuacím

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X / Twitteru
Aktuálně  |  10.09.2024

Anonymní výhrůžky, které trápí školy po celé České republice, už doputovaly i na Kladensko. V úterý 10. 9. obdržely výhružný e-mail také všechny základní školy zřízené Statutárním městem Kladnem. Čtyři vzdělávací zařízení byla nakonec evakuována. 

Výhružné e-maily přicházejí do schránek českých škol již od minulého týdne. První vlna e-mailů mluví shodně o tom, že jsou školy podminované, další se už liší jak v obsahové části, tak ve formě elektronické cesty, kterou putovaly do schránek škol.

Ministerstvo vnitra už proto zpracovalo metodiku, jak v podobných případech postupovat.  „Školy postupují dle vydaných doporučení ministerstva školství a ministerstva vnitra, neprodleně byla informována Policie ČR, podle níž relevance výhrůžek není vyskoká. Dle všech dostupných informací není žádný důvod k nepřiměřeným obavám,“ potvrdil aktuální situaci mluvčí Kladna Vít Heral.

Během úterka (10. 9.) byly nakonec evakuovány čtyři kladenské školy. O třech prvních informoval i magistrát v tiskové zprávě. „Ve většině kladenských škol není přerušena výuka. K evakuaci zatím došlo na 1. ZŠ Amálská a Ukrajinská. V ZŠ Ukrajinská byla na úterý 10. září naplánována cvičná neohlášená evakuace budovy, pro kterou se vedení školy rozhodlo z preventivních důvodů, a to právě s ohledem na předchozí výhružné maily v jiných městech. O této možnosti (bez určení data) byli rodiče informování prostřednictvím školního informačního systému již v pátek 6. září. Vzhledem k dnešní skutečné výhružce se nakonec vedení školy rozhodlo ukončit výuku a z plánované cvičné se stala evakuace „ostrá“. Na základních školách ve Vodárenské ulici jsou žáci 5. až 9. tříd po dohodě s rodiči odesíláni domů, žáci od 1. do 4. ročníku byli fyzicky předáni pouze rodičům nebo jimi určeným osobám,“ uzavřel mluvčí města.

 

 

 

Partneři

Nejnovější zprávy

STŘÍPKY HISTORIE: Slaný po dvaceti letech. Jak se město proměnilo od roku 2004?



Stavba dálnice D7: První mosty a plánované dokončení



Řidiči se zákazem řízení se v Kladně vydávali za někoho jiného. Policii neoklamali