Kladenští rytíři brali v Brně další důležité vítězství, vedou 3:0

MJ - 22.04.2024
Kategorie: Sport

Poprvé se v letošním ročníku baráže představili Kladeňáci na venkovní půdě, konkrétně zavítali do azylu v Brně, kde Vsetín odehraje svá domácí utkání. Rytíři v tomto utkání dokázali napotřetí zvítězit. Skóre otevřel Jarůšek už ve čtvrté minutě duelu. Po bláznivém závěru druhé části nakonec drželi hráči Kladna stále náskok jednoho gólu. V posledním dějství už žádná branka nepadla, proto Rytíři připisují důležité třetí vítězství v sérii.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

V začátku střetnutí se po nedorozumění v kladenské obraně objevil ve velké šanci vsetínský Bláha, Brízgalova lapačka byla ale připravena. Vzápětí si přiklepnutí od Filipa zpracoval Richard Jarůšek a nekompromisně uklidil puk do sítě – 0:1. Po kombinaci Melky a Strnada se v klíčový moment druhému jmenovanému nepovedlo zasunout kotouč do odkryté klece. Krátce poté těžil z dobré práce Melky Slováček, jeho projektil od modré čáry si však Zhukov našel. V závěru si ještě vybojoval puk Jarůšek, jenž s ním uháněl sám na vsetínskou svatyni, nicméně branku těsně netrefil.

Kladeňáci chtěli pokračovat v tlaku z první třetiny, nicméně plynulo z toho přečíslení Vsetína dva na jednoho, kde si však na zakončení Roba počíhal Brízgala. Do stejné pozice se dostali i Rytíři, obešlo se to nicméně bez střely na Zhukova. Po křižné přihrávce zkoušel štěstí opět Rob, Brízgala se ale stačil včas přesunout. V závěru třetiny se ovšem divák nenudil. Nejprve dokázal kladenskou přesilovku využít ránou z první Eduards Tralmaks – 0:2. Následně se z velkého tlaku domácích na brankovišti prosadil Dědek – 1:2. V poslední minutě nedělalo Martinu Procházkovi problém trefit odkrytou branku po pohledné individuální akci Klepiše – 1:3. Přesně čtyři vteřiny před sirénou se však dokázal ze slotu přesně zamířit Hrňa, který určil stav po druhé periodě na 2:3. 

Úvodní pasáž třetí periody nabídla minimum šancí, kdy aktivnějším dojmem působili spíše hráči Vsetína, kteří měli přeci jen několik nepřehledných skrumáží před Brízgalou. Krátce po uplynutí neúspěšné vsetínské přesilovky se do nebezpečné příležitosti dostal Hořanský, Brízgalu však nepřekonal. Kladno mělo poté druhou početní výhodu, ve které se ve velké možnosti objevil Tralmaks, ale přestřelil prostor mezi třemi tyčemi. V závěru ještě domácí zkoušeli hru bez brankáře, nicméně Kladeňáci už své jednobrankové vedení udrželi a vítězí v poměru 2:3.

OHLASY TRENÉRŮ

Vsetín: Jiří Weintritt: První třetinu jsme měli pouze průměrnou, kdy jsme udělali chybu ve středním pásmu a inkasovali jsme gól. Ve druhé třetině nemám svému týmu, co vytknout. Měli jsme dobrý pohyb, dobrý tlak do brány a myslím, že jsme měli spoustu dobrých střeleckých pozic. Nakonec jsme z toho dali i dva góly. Sice jsme dnes prohráli 3:2, ale kluky jsem v kabině pochválil, protože ten výkon byl velmi dobrý a musíme to brát pozitivně do zítřejšího dne.

Kladno: Otakar Vejvoda: První třetina byla z naší strany celkem slušná. Od druhé části byl však Vsetín lepší, byl více v našem obranném pásmu. My jsme sice měli asi tři šance v různých přečíslení, nicméně třikrát za sebou jsme skončili v rohu. Od té doby byl Vsetín jasně lepší a děkujeme za vítězství Adamu Brízgalovi.