Kumpánova zahrada bude mít restauraci, hřiště, sportoviště i golf

Redakce - 24.04.2024
Kategorie: Aktuálně

Kumpánova zahrada letos získá další možnosti volnočasového vyžití. V parku přibude sportoviště na míčové hry, dětské hřiště, zprovozní se akvadukt s jezírkem a přibude adventure minigolf. Občerstvení zajistí nová restaurace. 

„V letošním roce dokončujeme dvě investiční akce, první je akvadukt a druhá je sportovní a dětské hřiště, které doděláváme,“ shrnul starosta Martin Hrabánek.

Nové sportoviště je připraveno na volejbal, basket a malou kopanou. Dětské hřiště je osázeno herními prvky ze dřeva a plocha je těsně před dokončením.  „Tady je ještě potřeba vyřešit dlažbu, chodníček. Jakmile to bude hotové, tak se hřiště otevře,“ řekla manažerka rozvoje města Magda Stýblová. První děti by si tu mohly hrát už v průběhu května.

„Když vše půjde dobře, mohl by být koncem května hotový i akvadukt, nejpozději bude zprovozněn do prázdnin,“ uvedla Stýblová s tím, že fungovat bude trochu jinak než ten historický. „Původně byl nahoře náhon, že kterého šla voda do akvaduktu. My to dnes budeme řešit čerpáním vody z přilehlého jezírka a cirkulací,“ upřesnila.

Odborníci se dohadují, jestli bude Slánský akvadukt jediným funkčním v Čechách. Druhý je totiž v Lednici, ale ten je pouštěn pouze výjimečně při speciálních příležitostech.

Akvadukt vyjde zhruba na 2,5 milionu a sportovní hřiště kolem 3 milionů korun. Dosud se do parku investovalo asi 30 milionů korun.

Adventure minigolf bude už na podzim

V tomto roce se plánuje postavit i další volnočasové vyžití. „Ještě bychom letos měli udělat adventure minigolf v prostoru za potokem. Máme na to v rozpočtu přibližně pět milionů korun, takže by to mělo být hodně moderní. Bude tam minimálně jeden, možná dva mostky, které budou připomínat historický charakter,“ řekl starosta.

Na minigolf se nyní připravuje veřejná zakázka, realizace by měla začít v létě a hotovo bude už na podzim letošního roku.

Karavan nahradí restaurace

Kavárna na kolečkách Cyrila Navrátila už se do Kumpánovy zahrady nevrátí. Město již podepsalo smlouvu o nájmu s jiným provozovatelem.

„Novinkou je, že pronajmeme prostor pod Zámečkem a měla by tam vzniknout restaurace. Měla by být z moderních kontejnerů a zatím se počítá s tím, že v srpnu by mělo být hotovo. Kapacita bude 26 míst uvnitř a plus se počítá zhruba kolem 50 ve venkovních prostorách,“ prozradil Hrabánek.

Provozovatel restaurace bude mít za povinnost otevírat a zavírat park, starat se o místní záchodky a půjčovat sportovní vybavení.