Nová návštěvnická hra zavede do center ekologické výchovy

Redakce - 23.04.2024
Kategorie: Aktuálně

Milovníci přírody a výletů si mohou ozvláštnit svoje poznávání novou návštěvnickou hrou – „Putování po střediscích ekologické výchovy Středočeského kraje a hlavního města Prahy“. Návštěvníci v každém získají dílek skládačky. Zapojila se i kladenská Čabárna.

Cílem hry je představit veřejnosti vybraná zapojená střediska ekologické výchovy. Návštěvníci mohou v každém z nich získat jeden ze šesti dílků skládačky, schematické mapy. Jednotlivé části puzzle jsou vyrobené z dřevěné bukové překližky a na zadní straně jsou opatřeny magnetem.

„Navštivte pět zapojených ekocenter Středočeského kraje a alespoň jedno na území hlavního města Prahy a sestavte si celou skládačku. Střediska ekologické výchovy nabízí řadu zábavných akcí či aktivit a v rámci většiny středočeských si také můžete prohlédnout záchranou stanici pro zraněné živočichy. Nenechte si ujít ani výstavy v Domě Natura či Vodní dům Hulice,“ zve k zapojení Jana Skopalíková, radní pro životní prostředí a zemědělství Středočeského kraje.

Ve Středočeském kraji jsou zapojena všechna krajská střediska ekologické výchovy Středočeského kraje – Ekocentrum Huslík, Ochrana fauny ČR Hrachov, Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna, Ekologické centrum Orlov, Podblanické ekocentrum Vlašim a Vodní dům Hulice.

Na území hlavního města Prahy jsou zapojeny následující organizace – Lesy hl. m. Prahy (Ekocentrum Prales a Zookoutek Malá Chuchle), Dům ochránců přírody v Praze, Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr a Centrum popularizace ochrany přírody U studánky poznání.

Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie. Počet dílků skládačky je však omezen, proto není radno s poznávacími výlety otálet.

 

Zdroj obr.: Středočeský kraj