Pchery dostanou dotaci na parkový altánek

Redakce - 16.04.2024
Kategorie: Aktuálně

Radní Středočeského kraje již podpořili 34 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Největší dotace míří do obce Pchery, kde peníze využijí na výstavbu parkového altánku. Záměr ještě musí projednat zastupitelé.

Obec Pchery uspěla s žádostí o dotaci ve výši 1 957 000 Kč na parkový altánek. Mohla žádat až 1000 Kč na každého obyvatele . Peníze z programu získají i Ledce, a to ve výši 384 000 Kč na rekonstrukci obecního úřadu.

Možnost získat dotaci potrvá ještě následující dva měsíce. „Termín podávání žádostí v rámci programu na rozvoj malých obcí se již pomalu blíží ke svému konci, a proto bych rád vyzval obce, aby se ještě do 28. června přihlásily. Obce mohou peníze čerpat například na opravy budov, komunikací, nové autobusové zastávky nebo zkrátka na cokoliv, co slouží obyvatelům,“ doplnil náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Ten je vyhlášen na čtyři roky a žadatelé mohou peníze z něj využít na jakoukoli obecní infrastrukturu. Kraj plánuje za celé čtyřleté období rozdělit 578 milionů korun.

 

Zdroj obr.: © foto obec Pchery