Slánskou ledovou plochu využívají reprezentace MS

Redakce - 25.04.2024
Kategorie: Sport

Do letošního MS v para hokeji zbývá už jen několik dní. Poslední přípravný kemp před odletem do Kanady para hokejisté absolvovali na zimním stadionu ve Slaném. Podle trenéra jednou minimálně obhájit bronz. 

Slánský zimní stadion je jedním z mála, kde ještě není rozpuštěná ledová plocha. I proto do města nyní směřuje řada zajímavých hokejových týmů, ať už na přátelská utkání nebo přípravné tréninky před reprezentací. To je případ i českého para hokeje.

Reprezentační tým měl nejprve nastavený individuální trénink, ale od dubna už všichni trénovali spolu ve Slaném. Absolvovali na každém přípravném kempu pět tréninkových jednotek na ledě. Podle trenéra jsou připraveni na medailové pozice. „Do Kanady letíme s myšlenkou na obhajobu bronzu, ne-li pro lepší výsledek,“ netajil velká očekávání Jakub Novotný.

Češi se utkají s domácí Kanadou, Itálií a Japonskem. „Nebude to nic, co by nás mělo rozhodit. Připravíme se na první zápas s Itálií,“ řekl kapitán Radek Zelinka, a dodal: „Italské a kanadské mužstvo je pro nás dobře známé, ale velkou neznámou budou pro většinu reprezentantů japonští hráči.

Po para hokejistech přátelské utkání před MS 2024

Další nevšední podívanou nabídne slánská ledová plocha už 7. května 2024. Těsně před MS 2024 v Praze a Ostravě si tu změří síly účastníci nejvyšších skupin. Velká Británie vyzve tým Kazachstánu na přátelské utkání. To proběhne od 17 hodin a vstupenky na něj je možné zakoupit předem online ZDE.