Studenti Obchodky Slaný organizují běh a pochod EDURUN

Redakce - 20.05.2024
Kategorie: Sport

Obchodní akademie ve Slaném se jako první v ČR zapojila do celorepublikové vzdělávací akce EDURUN. Studenti prvních ročníků sami organizují běh a pochod i doprovodný program. Startuje se již 1. června 2024. Registrace pro zájemce o účast probíhají až do 26. května. 

EDURUN je šestikilometrový běh a kilometr dlouhý pochod studentů a absolventů slánské obchodní akademie, který se koná v sobotu 1. června 2024. Tato akce je organizována samotnými studenty a kombinuje sportovní aktivity s rozvojem organizačních a týmových dovedností.

Slánská obchodní akademie bude jednou ze zapojených škol po celé ČR. „Očekáváme účast škol z celého Česka, které se stanou součástí pohybového i vzdělávacího fenoménu v jeden společný den. Zapojené školy mají možnost individualizovat svůj program a organizovat doprovodné aktivity,“ řekl Michal Novák, zakladatel platformy #ČESKObudoucnosti, která za projektem EDURUN.cz stojí.

Studenti ve Slaném si pro účastníky připravili kromě sportovní akce i vystoupení studentské kapely, možnost prohlídky školy, moderních tříd a historické učebny fyziky. Hezkou vzpomínkou může být obrázek z připraveného fotokoutku.

Přihlásit se může v podstatě každý, stačí se registrovat ZDE. Akce je otevřená všem studentům, absolventům, budoucím žákům a jejich kamarádům, rodinným příslušníkům a zaměstnancům obchodní akademie. Tato akce je skvělou příležitostí pro sportovní nadšence, kteří si chtějí nejen zaběhat nebo pochodovat, ale také podpořit organizační a projektové dovednosti pořádajících studentů.

Registrační poplatek ve výši 200 Kč bude použit na organizační zajištění celé akce, její propagaci, drobné odměny pro účastníky, ceny pro vítěze a odměny pořádajícím studentům.

V průběhu akce bude možné zakoupit trička s logem EDURUN (nutná rezervace velikosti při registraci), placky a další předměty s logem „EDURUN 2024“ a novým logem školy „Obchodka Slaný“. Občerstvení zajistí místní bufet.

Informace k běhu a pochodu:

Start: 1. června 2024, 10:00 (sraz v 9:00) od budovy Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše, Smetanovo nám. 1200, Slaný

· Trasa běhu: 6 km dlouhá trasa, začíná od budovy školy a povede do lesoparku Háje a zpět ke škole

· Trasa pochodu: 1 km dlouhá trasa, začíná od budovy školy a povede kolem gymnázia k nemocnici a zpět ke škole

Zdroj obr.: OA Slaný, PXHere