Nouzové zálivy na dálnici D7 zprovozněny o měsíc dříve
Řidiči projíždějící úsekem dálnice D7 mezi Středokluky a Kněževsí mohou od úterý(1.7.) využívat šest nových nouzových zálivů, které byly uvedeny do provozu bezmála o měsíc dříve, než bylo původně plánováno. Výstavba, která začala 30. dubna, měla být podle harmonogramu dokončena koncem července. Díky příznivým podmínkám a profesionálnímu přístupu zhotovitele však došlo k jejímu zrychlení.
„Urychlení výstavby pomohlo především příznivé počasí, maximální nasazení, zkušenosti a profesionální přístup zhotovitele, a v neposlední řadě také ohleduplní řidiči, kterým děkujeme,“ uvedli zástupci stavebního investora.
Proč byly zálivy potřeba?
Výstavbu zálivů si vynutila úzká krajnice v daném úseku dálnice, která komplikovala provoz v případě poruchy vozidla či nehody. Dopravní vytíženost je zde přitom značná – podle posledního sčítání projede tímto úsekem denně přibližně 40 tisíc vozidel, z čehož asi čtvrtinu tvoří nákladní doprava.
Kde přesně zálivy najdete?
Zálivy jsou rozmístěny ve třech lokalitách:
- 1. lokalita:
- směr Slaný: km 3.172 – 3.222
- směr Praha: km 3.052 – 3.102
- 2. lokalita:
- směr Slaný: km 4.393 – 4.443
- směr Praha: km 4.341 – 4.392
- 3. lokalita:
- směr Slaný: km 5.102 – 5.152
- směr Praha: km 5.125 – 5.176
Každý záliv je dlouhý 30 metrů s nájezdovými a výjezdovými klíny po 10 metrech a jeho šířka je 3,5 metru od vodicí čáry.
Zhotovitelem prací byla společnost POZEMNÍ KOMUNIKACE BOHEMIA, a.s., která projekt realizovala za 9,84 milionu Kč bez DPH.