Novinky ve vlakové dopravě a výluka Cyklohráčku

Kateřina Infáčková - 10.06.2024
Kategorie: Aktuálně

Pravidelná letní změna jízdních řádů vlaků přinesla v Praze a Středočeském kraji několik novinek. Platit budou až do 14. prosince 2024. Zároveň upozorňujeme na výuku oblíbeného herního vlaku Cyklohráček.

Změny budou probíhat na těchto trasách:

011 Praha – Kolín

První ranní vlak na trati, spoj Os 9305 (Praha Masarykovo n. – Kolín), pojede kvůli nočním výlukám na Masarykově nádraží nově z Prahy hl.n. V úseku Praha-Libeň až Kolín pojede beze změny.

212 Čerčany – Světlá nad Sázavou

Od 3. června, po ukončení výluky na trati, dochází k drobné změně na trati 212 Čerčany – Světlá nad Sázavou. Na žádost IDSK bude prodloužen ranní pár vlaků Os 9241 / Os 9244, který dosud jezdil z Čerčan do Samopší a zpět, až do Ledečka. Tato změna bude mít dopad na několik ranních vlaků, které pojedou až o 30 minut dříve. Večer je posunut odjezd vlaku Os 9270 ze Zruče nad Sázavou, který bude vyčkávat na přípoj od Kutné Hory (Os 2441).

Novinka na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou:

Na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou dojde k již avizovanému nasazení dvou Regio Panterů. Ostatní vlakové jednotky budou dány do oběhu během druhé poloviny roku.

České dráhy si od nasazení těchto vlaků slibuje přísun cestujících. „Regio Pantery nabízejí vše, co moderní cestující očekává, klimatizací počínaje a možností nabít si mobil nebo tablet konče. Jsem přesvědčen, že tyto novinky přivedou na českou železnici více cestujících,“ potvrdil očekávání již při zkušebních jízdách ministr dopravy Martin Kupka.

Cyklohráček – výluka

Dne 15. 6. dojde v čase 12:15–15:30 k výluce na trati 122 v úseku Praha-Zličín – Hostivice. Vlak zastaví ve stanicích Praha-Ruzyně a Praha-Veleslavín a neobsluhuje stanice Praha-Zličín, Praha-Jinonice, Praha-Cibulka, Praha-Smíchov. Ostatní jízdní řády zůstávají stejné, a to každou sobotu a neděli od 23. března do 28. října 2024. Pro další tipy, jak využít Cyklohráček pro rodinné výlety, nás sledujte.

 

Zdroj: ceskedrahy.cz

Zdroj obr.: Wikimedia Commons