Slánské muzeum představí dětem česká zvířátka a přírodniny

Redakce - 23.04.2024
Kategorie: Aktuálně

Vlastivědné muzeum ve Slaném zahájí ve čtvrtek 25. dubna 2024 v 17 hodin přírodovědnou výstavu s názvem „Celým rokem zaječím skokem – zvířátka české přírody“. Projekt je zaměřen především na děti a představí rozmanitost fauny české přírody.

Výstava provádí návštěvníky českou faunou v různých biotopech a autoři ji rozdělili do čtyř částí, z nichž každá představuje jedno roční období. Zima je navíc znázorněna v noci, takže návštěvníci musí využít baterky, které si samozřejmě mohou zapůjčit. Každé období je doplněno pohádkovým textem. Expozicí návštěvníky provede zajíc, který je zároveň symbolem celé výstavy.

Výstavu doporučujeme zejména předškolním dětem a žákům prvního stupně základních škol. Kromě dermoplastických preparátů zvířat (vycpaniny) můžete obdivovat i přírodniny z české krajiny. Nedílnou součástí jsou interaktivní prvky, které informace převádí do hravé formy,“ přiblížil ředitel muzea Jan Čečrdle.

Instalace je doplněna řadou zábavných vzdělávacích prvků pro děti. Ty se tu dozví třeba kdo žije v lese a kdo se drží u vody, nebo co dělá zvěř na jaře a kdo celou zimu prospí.

Texty připravil učitel místního gymnázia David Šarboch. Kurátorkou výstavy je Petra Kubrová. Využité vycpaniny jsou ze sbírek slánského muzea, Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném, Sládečkova muzea v Kladně a Oblastního muzea v Lounech.

Expozici v muzeu je možné navštívit od 26. dubna do 27. října 2024.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný